Net over de grens van Nederland-België ligt de Smeetshoeve, een vakantiewoning van Buitenleven Vakanties. Het huis ligt in natuurgebied Kempen-Broek, een grensoverschrijdend natuurpark van 25.000 hectare. Kom logeren in de natuur en ontdek de schoonheid van het GrensPark vanuit dit comfortabele 8-persoons vakantiehuis.
Buitenleven Vakanties beheert voor Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer een bijzonder aanbod van vakantiehuizen in de mooiste natuurgebieden van Nederland. De veelal authentieke woningen staan op unieke locaties, in de natuur. Het zijn perfecte plekjes om als uitvalsbasis te gebruiken om je een paar dagen onder te dompelen in het groen. Lange wandelingen maken, ontwaken met het gekwetter van vogels, op je terras in de tuin de frisse lucht inademen, geniet van de rust en stilte en opgeladen weer naar huis.
In België, specifieker Vlaanderen, beheert natuurbehoudvereniging Natuurpunt met behulp van vrijwilligers enkele natuurgebieden. Ze zorgen voor de bescherming van kwetsbare en bedreigde natuur in Vlaanderen. Een van die natuurgebieden is het Smeetshof, wat deel uitmaakt van GrensPark Kempen-Broek. Ga je aan de wandel in het Smeetshof en loop je de grens naar Nederland over, dan gaat het gebied naadloos over in het Wijffelterbroek, beheerd door Natuurmonumenten.
In natuurgebied Het Smeetshof ligt een typische kempische langgevelhoeve: De Smeetshoeve met in het voorhuis een moderne 8-persoons vakantiewoning en in de schuur ruimte voor Natuurpunt. Een comfortabel huis om GrensPark Kempen-Broek uitgebreid te verkennen.
Overnachten in vakantiehuis De Smeetshoeve
We zijn echt nauwelijks de grens gepasseerd of De Smeetshoeve doemt op aan de linkerkant van de weg. Naast het huis is een parkeerplaats met informatieborden en wandelroutes voor GrensPark Kempen-Broek. Dat belooft wat zo naast de deur.
We parkeren de auto in de tuin bij de boerderij ( uit 1873) en treden binnen in het nieuwe vakantiehuis. De zon schijnt vrolijk naar binnen in de ruime woonkamer, waar de gele (wand-)tegeltjes het zonlicht weerkaatsen. Een houtkachel, zitbanken, fijne fauteuils en een werkplank bij het raam. Ik zie mezelf al zitten! We volgen de gang en stappen de ruime keuken binnen waar diezelfde okergele tegels de sfeer bepalen. Opvallend is de meterslange eettafel met bank langs de wand. Hoe heerlijk om hier met vrienden of meerdere gezinnen een paar dagen door te brengen. Samen wandelen, buiten zijn, lang tafelen en lange avonden bij de haard doorbrengen. Het kan makkelijk, want De Smeetshoeve heeft drie slaapkamers met elk een privé badkamer. Ideaal! Een van de slaapkamers bevindt zich op de begane grond. Mocht je opa en oma mee willen nemen, die niet meer zo goed te been zijn, dan is dit perfect. Op de eerste verdieping bevinden zich de andere twee slaapkamers: een master bedroom met veel ramen aan de voorzijde met eigen zitje en badkamer met douche en een vierpersoons slaapkamer met badkamer met ligbad.
Bij het huis hoort een ruime tuin met grasveld en een terras met 8-persoons tuinmeubilair. Hoe heerlijk om hier met een koffie je dag te starten, in de frisse ochtendzon omringd door de geluiden van de natuur.
Ontdek Natuurgebied Het Smeetshof
De luxe van de vakantiehuizen van Buitenleven Vakanties zit niet alleen in de inrichting en uitrusting van de huizen. Het is ook zeker de locatie die bijdraagt aan dat heerlijke luxe gevoel. Want wandelen vanaf je voordeur, hoe fijn is dat?! Mijn verblijf in De Smeetshoeve doet me beseffen hoe weldadig de natuur werkt.
Stap het huis uit en kies een van de uitgestippelde routes door Het Smeethof of ga lekker dwalen. Het natuurgebied kenmerkt zich door moerassen, bossen, heide, weilanden en akkers. Galloway runderen en exmoorpony’s begrazen de vlaktes. Ik wandel via de lange onverharde laan naast de Smeetshoeve het natuurgebied in, wat vroeger een ondoordringbaar moeras was met beekjes. Voordat ik het weet, loop ik de grens weer over. Het GrensPark Kempen-Broek strekt zich uit over Limburg, Brabant en Belgisch Limburg. Afwisselend tref ik zompige graslanden, moeras en bos. Prachtig! En handig zijn de vlonderpaden waardoor ik voor de verandering droge voeten houdt.
Vanaf de voordeur van De Smeetshoeve starten de volgende wandelingen: groene ruit van 2,2 km, kruisroute van 3,5, rode driehoek van 5 km en de oranje cirkel van 10,2 km. De gele route van 5,6 km is mijn favoriet: veel vlonderpaden en afwisselend weiland, bos en akkers. De routes zijn ook makkelijk te combineren zodat je grenzeloos kunt wandelen.
GrensPark Kempen-Broek
Het grensoverschrijdende natuurgebied Kempen-Broek strekt zich uit over de gemeenten Bocholt, Bree, Kinrooi, Maaseik, Cranendonck, Weert en Nederweert. De omvang is uniek, zo ook de afwisseling in landschap en de zeldzame planten en dieren zoals de boomkikker, de roerdomp, de visarend, de bever, libellen en edelherten in het Weerterbos.
Je kunt hier dagen dwalen en elke keer iets nieuws ontdekken. Het Kempen-Broek heeft twee toegangspoorten waaronder de Pollismolen in Opitter (waar ook prachtige wandelingen starten waaronder de mooie rode driehoeksroute van 5,6 km) en de IJzeren Man in Weert. Bij deze ‘poorten’ zijn wandel- en fietskaarten verkrijgbaar en er staan informatieborden Daarnaast zijn er startpunten, waaronder De Smeetshoeve.
Wat ga je doen in de omgeving van De Smeethoeve?
Los van de uitgestrekte natuur is er nog veel meer te ontdekken in de omgeving van De Smeetshoeve. Een paar tips:
- Huur een fiets of elektrische step bij Hof van Keent in Weert en rijdt over de mooiste paden door bos, langs akkers en door het afwisselende landschap op de grens van Nederland en België
- Strijk neer op het terras van Bier- en Spijzenlokaal Dennenoord met uitzicht over de IJzeren man in Weert
- Drink koffie bij DPS fashion in Stramproy
- Voor koffie met een Belgisch likeurtje én een Belgisch wafel rijd je naar De Potter in Bree
- Bier proeven? Brouwerij Martens in Bocholt en de Stadsbrouwerij in Weert.
- Een leuk adres voor ontbijt, lunch en brunch is Anthos in Maaseik.
Ontdek De Smeetshoeve in Kempen-Broek
Nieuwsgierig geworden naar dit heerlijke huis en de omliggende natuur? Plan een paar dagen weg om op te laden in het groen.