- Open haard
- Twee badkamers
- Hotelkwaliteit 5*-bedden
Vakantiehuis aan de voet van de Mont Ventoux
Chez Fanny is één van de drie charmante vakantiehuizen van Vacances de Charme in de Provence (samen de huizen met Chez Prunelle en Chez Marius). Het huis ligt in het rustige dorp Les Baux-de-Bédoin, op slechts 3 kilometer van het levendige Bédoin en aan de voet van de Mont Ventoux. Een heerlijke uitvalsbasis voor iedereen die houdt van de sfeer van kleine dorpen, de natuur van de Provence en het comfort van een stijlvol, karaktervol huis.
Overnachten bij Chez Fanny
Chez Fanny is een dorpshuis van ongeveer 120 m² en biedt plek aan maximaal 6 personen. Het huis is gebouwd in een voormalige gemeenschappelijke oven (four banal) en dat zie je nog terug in de sfeer. Dikke muren en authentieke details (die balken!) zijn na een grondige renovatie prachtig gecombineerd met modern comfort en warme kleuren. Op de begane grond vind je een ruime en sfeervolle woonkamer met open haard, ideaal voor koelere avonden en maanden. De keuken is volledig uitgerust met onder andere een inductiekookplaat, oven en afwasmachine en een zithoek. Het huis beschikt over drie slaapkamers en twee badkamers, waardoor er voldoende ruimte en privacy is voor gezinnen of vrienden. Op de eerste verdieping liggen twee slaapkamers en een badkamer, op de tweede verdieping een slaapkamer met badkamer. Hier staan ook de wasmachine en de droger.
Buiten ligt een privé binnenplaats (cour), een rustig plekje om te ontbijten, te lezen of te genieten van een barbecue avond. Parkeren kan gratis in het dorp, vlak bij het huis.
Leuk om te weten: De naam Chez Fanny is een knipoog naar de wereld van Marcel Pagnol, de beroemde Provençaalse schrijver en filmmaker, bekend van onder andere La Femme du Boulanger. Het andere huis van dezelfde eigenaar, de vroegere dorpsbakkerij, heet Chez Marius: een liefdevolle verwijzing naar Fanny’s grote liefde uit Pagnols beroemde trilogie Marius (1929), Fanny (1931) en César (1936). Zo dragen beide huizen niet alleen een mooie naam, maar ook een stukje Provençaals verhaal met zich mee.


Tips voor je vakantie bij de Mont Ventoux
Les Baux-de-Bédoin ligt in een bijzonder mooie hoek van de Provence: heel rustig, volledig omringd door natuur en toch dicht bij Bédoin, het dorp dat bekend staat als een van de toegangspunten tot de Mont Ventoux. De omgeving is ideaal voor wandelaars en fietsers. Vanaf de voordeur wandel je zo tussen de wijngaarden en heuvels, en wie van wielrennen houdt, zit hier op de perfecte plek: de beroemde klim naar de top van de Mont Ventoux start in Bédoin. Ook zijn er tal van rustige wandelroutes die door bossen en over heuvelruggen voeren.
Daarnaast kun je vanuit Les Baux-de-Bédoin gemakkelijk dagtripjes maken naar dorpen en steden in de buurt, zoals Bédoin zelf, Carpentras, Vaison-la-Romaine en Ventoux-dorpjes als Flassan en Crillon-le-Brave. Lokale markten, wijnproducenten, lavendelvelden (in het seizoen) en kleine cafés maken dit deel van de Provence extra aantrekkelijk.


Beoordelingen
Dit plekje heeft nog geen beoordelingen. Heb je dit plekje bezocht? Graag horen we van je ervaring!
Recensie toevoegen