- Eigenzinnig interieur
- Rijksmonumentale boerderij
Bijzonder overnachten in Drenthe
Melkmeisje 2.0 is een vakantiehuis met een heel eigen (historisch en kleurrijk) karakter. Het 2-persoons huis is onderdeel van een rijksmonumentale boerderij, gelegen in het Drentse Havelte. De onlangs gerenoveerde boerderij heeft door alle goed bewaarde authentieke elementen al veel karakter, eigenaren Abe en Petra hebben er door het toevoegen van kleur en originele details een eigenzinnig totaalplaatje van gemaakt. Net even anders dan anders en o zo mooi!
Overnachten bij Melkmeisje 2.0
Het vakantiehuis is vernoemd naar het Melkmeisje, een schilderij van Johannes Vermeer uit de 17e eeuw. Petra draagt ‘het meisje’ een warm hart toe. In haar ouderlijk huis hing altijd een schilderij van het Melkmeisje in de keuken. Daarnaast is het schilderij bijzonder omdat Vermeer een alledaags tafereel wist te maken tot iets buitengewoons. Daarom past de naam Melkmeisje ook zo goed bij het vakantiehuis van Petra en Abe: deze 2.0 versie is al net zo buitengewoon!
Stap binnen in een wereld van authenticiteit, kleur, warmte en comfort. Het vakantiehuis is van alle gemakken voorzien. Een gezellige woonkamer met televisie, een ruime en goed uitgeruste woonkeuken met eethoek, een (ouderwetse) opkamer met een groot en comfortabel tweepersoons bed en een moderne badkamer met luxe regendouche. Het huisje heeft een eigen entree, een privé terras en een laadpaal voor de deur.
Niet alleen het kleurgebruik en de mix van moderne, retro en design items in huis zijn bijzonder. Bewonder alle oude details, zoals onder andere de schuifbare ramen met kleine ruitjes, de luiken, de bedstee deuren, de schouw met oude witjes (tegels) en de handgeschilderde mangaantegels. Kijk in de keuken even omhoog! Door een glazen plaat kijk je naar de zolder, naar de gebinten en de bijzondere schoorsteen. Het huis heeft veel verhalen te vertellen, voeg jij jouw verhaal er aan toe?



Tips om te doen in Havelte en omgeving
Melkmeisje 2.0 ligt in het dorp Havelte, in Zuidwest Drenthe. Met maar liefst drie Nationale Parken en een hele schare aan interessante natuurgebieden valt er in de omgeving veel te beleven. Prachtige landgoederen en de Koloniën van Weldadigheid nemen je mee naar andere tijden. Proef de sfeer van authentieke brinkdorpjes als Dwingeloo en Ruinen en duik pittoresk Meppel in om bijzondere adresjes te ontdekken.
Havelte wordt niet voor niets ‘de Parel van Drenthe’ genoemd. Vanuit Melkmeisje 2.0 stap je zo de natuur in. Wandel of fiets door Nationaal Park Drents-Friese Wold of verken het Holtingerveld, waar je hunebedden en uitgestrekte heidevelden vindt. Ga naar Giethoorn om een dagje te varen. Even geen natuur? Binnen twintig minuten ben je bovendien in de levendige Hanzestad Zwolle. Hier verveel je je niet!
(fotografie: marleentammeleng.com)
Beoordelingen
Dit plekje heeft nog geen beoordelingen. Heb je dit plekje bezocht? Graag horen we van je ervaring!
Recensie toevoegen